ماشینکاری یکی از روش های رایج در تولید و ساخت قطعات بویژه در فرایند نمونه سازی است. در این روش با استفاده از براده برداری از قطعه خام با استفاده ازمحصول نهایی تولید می ‏شود. ماشین ابزارهای بسیار متنوعی متناسب با جنس قطعه کار، هندسه، ابعاد و وزن قطعه، دقت مورد نیاز و … وجود دارند که شناسایی و انتخاب صحیح ماشین ابزار در کیفیت نهایی و هزینه تمام شده بسیار موثرند. ما با سالها تجربه عملی و همچنین دانش آکادمیک در این حوزه در کنار شما هستیم تا بهترین را انتخاب کنید. در ادامه برخی از روشهای سنتی و مدرن که توسط ستاره اعتماد به شما عرضه می شود را خدمتتان معرفی می کنیم. لازم به ذکر است با توجه به تعداد کارگاه های همکار و تنوع ماشین های موجود، هیچگونه محدودیتی در دقت، ابعاد و وزن قطعات جهت تولید وجود ندارد، از قطعات مینیاتوری و در سایز میکرون تا قطعات بزرگ و چند تنی.

ماشینکاری فرز سنتی و CNC: متناسب با نیاز شما هردو نوع ماشین ابزار با دقت های استاندارد فراهم شده تا بتواند به نحو احسن نیاز شما را پاسخ دهد. این روش برای تولید قطعات غیر گرد و معمولاً قالب و فیکسچر توصیه می شود. در حال حاضر ماشینکاری سه، چهار و پنج محور توسط مجموعه ستاره اعتماد قابل عرضه است. تصویر ماشین های این فرایند تولید به صورت نمونه در زیر مشاهده می کنید.

ماشین تراش سنتی و CNC:

برای تولید قطعات گرد و استوانه ای عموماً از دستگاه تراش استفاده می شود. متناسب با دقت ماشینکاری و جنس قطعه کار یکی از ماشین های تراش تبریز(سنتی) یا CNC استفاده می شود.

پرداخت کاری:

 سنگ زنی رایج ترین روش برای تولید سطحی صیقلی و پرداخت با دقت و صافی سطح مطلوب است. متناسب با هندسه قطعه  انواع ماشین های سنگ زنی برای سطوح داخلی و خارجی قطعات استفاده می شود. نمونه ای از این ماشین ها در شکل زیر نشان داده شده است. یادآوری مس شود، امکان استفاده از سنگ زنی خزشی نیز فراهم است.

ماشین سوپردریل، اسپارک و وایرکات:

در این روش براساس روش تخلیه الکتریکی و جرقه زنی براده برداری انجام می شود. این ماشینها نیز اغلب CNC هستند تا دقت مورد نیاز را پاسخگو باشند. این ماشین ها برای قطعات فوق سخت مانند فولاد قالب سخت شده، تنگستن کارباید و… استفاده می شوند.