فرم دهی

یکی از ویژگی های اکثر مواد صنعتی، قابلیت شکل پذیری آن در شکل ها و اندازه های مختلف با استفاده از روش های مختلف است. فرآيندهاي شکل دهی ، فلز یا پلیمر جامد را به محصولي كه براي کاربر مفيد است، تبديل مي كند. هدف از این کار بدست آوردن شکل دلخواه، بهبود خصوصیات فیزیکی و مکانیکی و تولید سطحی مناسب برای استفاده خاص است.

شکل دهی و فرمینگ فلزات

شکل دهی مواد مخصوصا فلزات به طور کلی می تواند به دو نوع تقسیم شود: شکل دهی سرد و گرم.

همانطور که از نام این روش ها پیداست، در فرآیند گرم، مواد بعد از گرم شدن تحت عملیات شکل دهی قرار می گیرند. در مقابل، فرآیندهای سرد به فلز فرآوری شده در دمای معمولی اشاره دارد. به دلیل مقاومت کم فلزات در دمای بالا، فرایندهای اصلی شکل دهی گرم در دمای تقریبا معادل 70 درصد نقطه ذوب انجام می شوند. این امر نیاز به استفاده از کوره های گرمایش در طرح های مختلف دارد. شکل دهی سرد هم اغلب به عنوان یک فرایند ثانویه برای ساخت محصولات ویژه مانند ورق یا سیم استفاده می شود. چندین فرآیند شکل دهی وجود دارد از جمله فورج، پرس، سوراخ کردن، کشش عمیق و اکسترود.

برای انجام این فرایندها معمولا نیاز به طراحی قالب بوده و همچنین لازم است ماشین آلات و تجهیزات مناسب نیز فراهم شود. در مجموعه ستاره اعتماد  دانش طراحی قالب و تجهیزات فراهم شده و به کمک کارگاه هایی که دستگاه های مربوط به فرم دهی مثل انواع پرس ها را دارند عملیات شکل دهی انجام می شود. شما می توانید کلیه فرآیند طراحی، ساخت و مونتاژ قالب و حتی تولید را به مابسپارید تا در کوتاه ترین زمان و با قیمت و کیفیت مناسب پروژه شما انجام شود.

امکان ریخته گری قطعات با استفاده از  روش های مختلف متناسب با نیاز مشتریان گرامی و برای تولید قطعات خاص فراهم شده است و برای منظور حداقل 5 کارگاه ریخته گری با تکنیک های مختلف از ریخته گری ماسه ای تا سرامیکی با ما همکاری می نمایند.

پرس برک
سایدبار
خانه