جوشکاری و برش

جوشکاری : یکی از روش‌های ساخت قطعات یا مونتاژ آنها می‌باشد که هدف آن ایجاد اتصال دائمی بین قطعات و موادی از قبیل فلز سرامیک پلیمر و کامپوزیت  با یکدیگر است؛ و این کار معمولاً از طریق ایجاد حرارت بالا و ذوب ماده و سپس سرد کردن برای ایجاد جوش انجام می‌شود. با توجه به جنس مواد و هندسه قطعه کار انواع مختلفی از روش های جوشکاری وجود دارد که هریک دارای مزایا و معایب مختلفی هستند. این روش ها از تکنیک های ساده نظیر لحیم کاری و جوشکاری با قوس الکتریکی تا روش های مدرنی نظیر آلتراسونیک ، پرتوی الکترونی و… را شامل می شوند. ما با شناسایی متخصصین این حوزه و ارزیابی آنها بهترین های این حوزه برای خدمت به شما انتخاب نموده ایم. با خیالی آسوده  کار و پروژه خود را به ما بسپارید.

درصورت نیاز فیکسچرهای جوشکاری برای دستیابی به قطعه دقیق با کمترین انحراف ابعادی و پیچیدگی و اصطلاحا تاب  نیز طراحی و ساخته می شود.

عملیاتی که توسط دستگاه برش لیزری بر روی مواد مختلف از قبیل ورق پلکسی گلاس ، فولاد ضد زنگ، فولاد قالب، آلومینیوم، ام دی اف (MDF) و… انجام می شود خدمات برش لیزر ( لیزر کات ) نام دارد. سرعت بسیار بالا و دقت بالایی که برش لیزری دارد آن را از روشهای دیگر متمایز نموده است. قابلیت برش انواع ورق با ضخامتهای مختلف از ویژگی های این روش محسوب می شود. برش لیزری دقت بسیار بالایی دارد و کارهای بسیار ظریف و حساس را می توان به وسیله آن انجام داد. به دلیل همین ویژگی هاست که برش لیزر اقبال خوبی در صنایع مختلف پیدا کرده است. انواع مواد مختلف از پلکسی و پلاستیک تا مواد فولاد و مواد فوق سخت براحتی توسط لیزر قابل برش هستند. همچنین برای کاربردهای خاص لیزر قابلیت جوشکاری نیز دارد و می توان برای اتصال خیلی دقیق و خاص از آن بهره گرفت. ما به کمک برترین لیزرکاران شهر تهران در خدمت شما هستیم.

پانچ ورق فلزی بوسیله دستگاه پانچ CNC  ، یک فرایند ساخت است که توسط پرس بر روی ورق انجام می شود. برای برش ابتدا طرح را توسط نرم افزار های AutoCad یا CAM طراحی کرده و سپس به دستگاه داده می شود. جهت اعمال پانج بر روی فلزات ، ساپورت ها یا بازو های دستگاه، ورق های فلزی را در جهت محور x و y حرکت می دهند تا جایی که محل مورد نظر جهت برش، زیر رام پانچ قرار گیرد و با اعمال فشار، توسط قالب های برش ، ورق پانچ شود. اشکالی که می توان توسط این دستگاه پانچ کرد میتوانند به سادگی اشکال هندسی نظیر دایره ، مربع ، لوزی و … باشند. البته دستگاه پانچ، قادر به بوجود آوردن اشکالی با پیچیدگی بالاتر نسبت به شکلهای هندسی خواهد بود و این کار را توسط پانچ های پی در پی انجام خواهد داد.

punch cnc
سایدبار
خانه